portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Południowe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation

Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Południowe - sprawy osiedlowe » Forum » Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
radiowa 

Zaglądajacy

PostWysłany: Śro Kwi 20, 2011 20:13    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

Wszystkim Wam bardzo dziękuję za pomocne opinie i pozdrawiamSmile.
tojkaa 

VIP

PostWysłany: Pią Kwi 22, 2011 8:32    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

jeszcze dodam ze wieczorami zaby rechoczaVery Happy
milcia25 

Forum Ekspert

PostWysłany: Wto Kwi 26, 2011 9:43    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

To prawda, pięknie koncertują. A niedługo zaczną się jeszcze cykady - normalnie klimacik jak wczasy pod gruszą Smile
phoebe 

Początkujacy

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 10:09    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

Witam podbijam temat Smile
mamy zamiar kupic mieszkanie na poludniowym ale kilka rzeczy chcielibysmy wiedziec przed podjeciem decyzji. moze ktos napisze jakie teraz sa wrazenia na temat mieszkania na tym osiedlu? mam tez kilka bardziej szczegolowych pytan moze ktos poratuje nas informacjami Smile
- czy w mieszkaniach na parterze przy wejsciu do klatki bardzo slyszy sie otwieranie i zamykanie drzwi oraz skrzynki na listy?
- czy mozna ogrodzic ogrodek, czy jedynym ogrodzeniem sa te zywoploty?
- czy w lecie z mleczarni dochodza jakies nieprzyjemne zapachy?

z gory dzieki za wszelkie informacje
pozdrawiamy moze przyszlych sasiadowSmile
A i D
HanBar 

VIP

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 13:34    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

Mi się mieszka baaaaaaardzo dobrze ( ponad 2 lata ) , jest cicho i spokojnie, bezpiecznie, nie za blisko i nie za daleko Smile

Myślę, iż na parterach słychać jak ktoś wychodzi / wychodzi ale tylko gdy ma się drzwi w standardzie, domofon można ściszyć - przetestowane Smile bywa, że i u mnie na 1 p. coś tam słychać Smile szczególnie gdy panuje idealna cisza. Skrzynki na listy nieeee..Wszystko też kwestia tego z której strony ma się mieszkanie Wink
-z ogrodzeniem sprawa dość trudna, gdyby wszyscy się dogadali na jeden rodzaj płotków na pełno było by to możliwe, a tak chyba póki co sprawa jest w toku i pozostają krzaczki.
z mleczarni brak zapachów Smile

Pozdrawiam
5857253
phoebe 

Początkujacy

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 15:40    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

dzieki za odpowiedz Smile

o te hałasy z klatki pytam poniewaz w obecnym mieszkaniu nasza sypialnia przylega do wejscia do klatki i halasy sa nie do zniesienia. trzaskajace drzwi zapalanie swietla i skrzynki na listy slychac przez sciane a nie przez drzwi wejsciowe do mieszkania.

jesli sie zdecydujemy to mam nadzieje ze i nam bedzie sie super mieszkalo Smile

pozdrawiam
ruta82 

Aktywny Forumowicz

PostWysłany: Pon Lut 18, 2013 20:29    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

A ja odradzam zakup. Sciany to zelbeton wiec halas sie niesie i nawet nie idzie okreslic skad. Podlogi sufity to tez niski standard, w kazdym razie wiadomo co sasiad u gory robi i do Ktorego pokoju wlasnie zasuwa. Sciankom dzialowym ekolanu lepiej podziekowac i samemu zrobic. Okna tez pozostawiaja wiele do zyczenia. Niby nie sa najgorsze ale latem sauna to przy temperaturze mieszkania to lodowa. Wiec okna tez lepiej swoje wrzucic. Drzwi tez przydalyby sie lepsze i tu znowu trzeba kase wyoozyc.
Ogolnie patrzac teraz na rynek mieszkaniowy za kwote nie duzo wyzsza mozna mieszkanie w lepszym standardzie otrzymac. A i kontakt z ekolanem bardzo dobry do momentu przelania kasy.
Jesli czlowiek nie ma cisnienia to lepiej przemyslec ta decyzje tysiac razy. Dla mnie kwota byla wazna ale teraz gdyby nie wspaniali sasiedzi to bym siedzial i rwal sobie resztki wlosow z glowy ze kupilem od ekolanu mieszkanie.
tojkaa 

VIP

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 12:48    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

Tak jak Ruta napisal, zelbet i dzwieki sa slyszalne, pol biedy jak za sciana masz sypialnie sasiada, gorzej jak wypada pokoj dzienny w ktorym systematycznie co weekend sa imprezy.
w porownaniu do zelbetu w blokach z lat 80 to jest rewelacja, ale przy porownaniu do nowoczesnego budownictwa nie jest juz tak rozowo.
Tak jak Hanbar napisala, drzwi w standarcie niczego nie glusza, jak siedze u znajomych i ktos idzie po klatce to mam wrazenie ze ktos zapomnial zamknac. Mozna doplacic i beda Dierre, ktore juz sa naprawde przyzwoite.

Niestety co do okien sie zgadzam, choc poczatkowo wygladaly pozadnie, wolalbym doplacic pare zlotych zeby byla "ciepla ramka w szybie", drzwi balkonowe solidniejsze zebym sie nie bal ze mi wszystko do mieszkania wpadnie przy wiekszym wietrze.

ogrodek mozesz sobie ogradzac do woli, chyba ze bedziesz mial wyjatkowych sasiadow i ktorys z uporem maniaka bedzie zglaszal do zarzadcy ze masz usunac ogrodzenie.

zapachy z mleczarni sa, ale na tyle minimalne ze malo kto je wyczuwa (albo pochodza z okolicznych pol, nigdy nie szukalem przyczyny woni), podobnie jak z odorem z szadulek, tez czasem doleci...

ogolnie moje wrazenia sa mieszane, ludzie spox, ale duze wspolnoty to pomylka. tereny wspolne dla dwoch wspolnot to totalna porazka bo zadna bez poparcia drugiej nic nie zrobi.
wczesniej nie myslalem ze samochod odstawiony kawalek od domu bedzie jakakolwiek przeszkoda, a teraz widac na moim przykladzie (oraz 20 innych sasiadow ktorzy parkuja w polu nieopodal bloku) ze wolelibysmy parkingi blizej.

z samym developerem nie mialem zadnych problemow, byly jakies niedociagniecia ale nikt sie nie migal, naprawiali, szlismy na jakies ugody (czesc sam robilem i dostalem rekompensate), itp.
Firma od okien na tyle pozadna ze gdy zaczepilem goscia serwisujacego cos w innym bloku, to podszedl do mnie, wyregulowal wszystko i troche jeszcze poopowiadalVery Happy

podsumowujac, jezeli stac cie na cos drozszego to mozna wybrac wiele lepszych lokalizacji, lepszych wykonczen, itp.
ja chcialem sie zmiescic z kasa przy okreslonym metrazu (do tego lokalizacja mi pasowala) i nie bylo szans na bardziej sensowne mieszkanie. Jezeli mialbym ponownie wybierac to jedynie zmienilbym blok na taki z parkingiem zaraz za oknem i najchetniej we wspolnocie obejmujacej jeden budynek.

ps. jezeli planujecie mieszanie na parterze i grillowanie, to jestescie wygrani, w przeciwnym wypadku zapachy beda was przesladowac przez cale latoSmile
HanBar 

VIP

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 14:14    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

Tyle ile ludzi tyle opini tak naprawde, każdy też to ocenia pod innym kątem..
Popieram iż duża wspolnota + podział zieleni/parkingów itd na części wspólne to porażka co widać np w sprawie naszego szlabanu... można się dogadać, ale jednak są ALE...
Wracając jeszcze do ciszy to np. gdy ma się mieszkanie na półpiętrze, sypilania graniczy z kuchnia innego mieszkania = totalna cisza.. przez standardowe drzwi ma się faktycznie wrażenie jakby ktoś był w środku, ale obecnie już tego nie słyszę, jedyne dzwięki sąsiadów to sporadycznie słyszalne w lazience, dużo częściej słyszę wodę w rurach :O, minusem chyba też są podzielniki ciepła.. okna - hmm to chyba też kwestia strony mieszkania, jeśli chodzi o wrażenia przy silnym wietrze.
Sąsiedzi są w wiekszości skarbem, ale jak trafisz na ą,ę to z płotkiem może być różnie, też była o tym u nas awantura..
I średnie zapachy naprawde sporadycznie , jakby wcale.. to raczej z pól, raz może zajechało szadółkami..
z ekolanem nie miałam najmniejszych problemów. Na pewno kupiłabym tu mieszkanie drugi raz Smile
5857253
phoebe 

Początkujacy

PostWysłany: Śro Lut 20, 2013 18:10    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi Smile

nie ukrywam ze kasa jest dla nas wazna. liczy sie metraz bo mamy 2 dzieci i psa wiec potrzebujemy jak najwiecej. wahamy sie miedzy poludniowym a audiopolis. jesli ekola nie wyrazi nam zgody na wydzielenie dodatkowego pokoju na poludniowym to nie kupimy tam raczej bo potrzebujemy 4 pokoje.
co do ogrodka to w obecnym mieszkaniu mam, i grilla robilismy moze ze 3 razy w ciagu 4 lat (ciagle mam stres ze komus dymi, ze komus przeszkadza, wiec wole nie grillowac Wink) ogrodzic bym chciala glownie ze wzgledu na psiaka bo nie chce zeby biegal luzem po osiedlu a nauczony ze ogrodek jest.
zrobilismy rundke po osiedlu ale nie bylismy wewnatrz budynku wiec sie nie wypowiadam. mysle ze po tym gdzie teraz mieszkamy wszystko bedzie dla nas palacem Hyhy napisze tylko ze w samej kuchni na przestrzeni 4 metrow mamy roznice w wysokosci mieszkania okolo 10 cm
troche ostudziliscie nasz zapal niestety. ja slyszalam same pozytywne opinie o ekolanie. trzeba bedzie wybrac sie do biura i wszystko omowic i obejzec.
Mika1986 

Bywalec

PostWysłany: Śro Lut 20, 2013 18:45    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

Jeśli macie psiaka, to myślę, że nie ma lepszej okolicy do spacerów, wkoło jest mnóstwo terenu idealnego do psich szaleństwSmile Moje psy umarłyby, gdybym wychodziła z nimi gdzieś między blokami, by mogły w krzaczkach zrobić siusiu i wsteczny do domku, bo nie ma miejsca, by sobie pobiegały.Jeśli chodzi o inne aspekty, to jest moim zdaniem tylko i wyłącznie indywidualna sprawa, dla mnie walorem jest to, że osiedle jest na obrzeżach, dla kogoś może to być tragedia, moi znajomi przy kupnie mieszkania sugerowali sie tym, czy jest blisko sklep, szkoła, centrum handlowe..., ja odwrotnie, miałam już dość"blokowisk " w których mieszkałam ponad 20lat. Moim zdaniem nie ma idealnego osiedla, zawsze może być lepiej, może być też z drugiej strony gorzej. Na płytach , ściankach itp kompletnie się nie znam, mąż jakieś tam błędy wytykał na pewno, przy odbiorach musieli coś tam poprawiać, bo u "budowlańca "niektóre rzeczy nie przejdąSmile Może na początku , jak nie było sklepu i zamiast przystanku coś , co się tylko tak nazywało, a nie wiem, czym było(175) , można było narzekać bardziej. Teraz jednak uważam, że mieszkam w fajnym miejscu i nie sądzę, bym mogła mieszkać gdzie indziejSmile Życzę udanego wyboruSmileA jeśli chodzi o "aromaty" Szadółki czasem z rana, ale rzadko , z Maćków nigdy nie czułam nicSmile
phoebe 

Początkujacy

PostWysłany: Śro Lut 20, 2013 20:00    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

szadolki do nas teraz tez czasem dolatuja szczegolnie wieczorami wiec nic by sie nie zmienilo Wink tata nastraszyl mnie ze przy mleczarni to moze nie byc ciekawie ale skoro piszecie ze nie czuc albo ze troche to mysle ze do przezycia Smile
my teraz mamy sciany z pustaka czy czegos tam nie znam sie, i slychac jest wszystko szczegolnie w lazience. moj maz marzy wlasnie o takim spokojnym miejscu. ja bym wolala jednak gdzies blizej sklepow ale czasem trzeba pojsc na kompromis Smile podobne mieszkanie w audiopolis jest 20 tys drozsze Rolling Eyes
sporo poczytalam na forum o poludniowym i jako postronnej osobie rzeczywiscie wydaje mi sie ze zle rozwiazana jest sprawa wspolnot. nie wiem do ktorej wspolnoty mialby nalezec "nasz" blok czy do III czy jakiejs nowej. to ekolan decyduje o wielkosci wspolnot? te czesci wspolne tworza tylko niepotrzebne konflikty
tojkaa 

VIP

PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 8:52    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

nie wiem w jakiej technologii jest robione audiopolis, jezeli jest to podobne do naszych blokow to bedzie taki sam lipton, a do tego tracisz fajne miejsca na spacery.
autobusy beda czesciej jezdzily ale przy wyprawie na kilku-godzinne zakupy mozna wyjsc o wlasciwej porze zeby wogole nie czekac.

jezeli chodzi o zapachy z mackow, to mysle ze wiecej osob je czuje tylko nie wie ze to z tamtad zawiewa taki lekko "wiejski" zapach, dla mnie osobiscie nie jest w zaden sposob uciazliwy, bo jest naprawde slabo i rzadko wyczuwalny.
szadolki czuc znacznie lepiej ale tez nie wszyscy to czuja (np. moja zona prawie nigdy).

jezeli kasa jest istotnym czynnikiem to nasze osiedle jest bardzo sensownym wyborem, minusy sa wszedzie ale nie kazdy chce o nich pisac. to ze wczesniej przedstawilem negatywne aspekty mieszkania nie oznacza ze jest tragicznie zle, ale tez nie chce w samych superlatywach opisywac zeby sobie poprawic samopoczucie jakiego to doskonalego zakupu dokonalem.

wspolnoty w nowych blokach nie powinny miec tych problemow co w poprzednim poscie, niczym to sie nie bedzie roznilo od wspolnoty w jednym duzym bloku.

ps. przerabianie mieszkania w aktualnej technologii to bajka, nawet jak sie eko nie zgodzi, to warto pomyslec nad wynajeciem firmy do przerobki.
jedyne o czym trzeba pamietac to wlasciwe rozmieszczenie gniazdek, zeby pozniej bylo jak najlatwiej cos modyfikowac...
jak sie uprzecie to nawet cale mieszkanie moze byc open space, albo mozecie je podzielic na pokoje 6m2, w/g wlasnego uzniania.
tolopepper 

Forum Ekspert

PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 9:21    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

Ja jeszcze dodam, że na osiedlu do tej pory ukradziono chyba 4 samochody niemieckie), więc warto wykupić AC.

Początkujacy

PostWysłany: Czw Lut 21, 2013 9:38    Temat postu: Re: Jak siE mieszka na Osiedlu Południowym?

niemieckie wszedzie kradna Zdegustowany nam tez dwa lata temu skroili passata spod bloku. niestety nowe osiedla sa latwym celem.
a 4 auta to i tak malo. u nas srednio 1 w miesiacu ginie (ale nie ma zadnego ogrodzenia ani nic takiego) nie mowiac juz o tablicach rejestracyjnych.

ten blok w ktorym chcemy kupic juz chyba stoi (41) wiec pewnie juz nie ma mozliwosci przenoszenia gniazdek itd.
czyli ekolan nie robi problemow jesli chce sie zmienic aranzacje? nie chodzi mi o to zeby oni to wykonali tylko czy wogole sie zgadzaja. Inpro np. ma od razu w ofercie zapis ze nie ma mozliwosci na jakiekolwiek zmiany.
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat

Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

osiedla Gdańska:

2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

osiedla Sopotu:

Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

osiedla Gdyni:

Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN     EURO 2012 GDAŃSK

FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?      haloTrójmiasto      haloMiasto

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2014   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama