portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Osiedle Południowe - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


 Komunikacja z Radą Osiedla Ujeścisko-Łostowice / tematy dzielnicowe   

FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Południowe - sprawy osiedlowe » Forum » Do Zarządcy
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Do Zarządcy

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
szczepiki 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pią Maj 08, 2009 23:26
Posty: 76
Skąd: już Maćki

PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 11:26    Temat postu: Re: Do Zarządcy

Uprzejmie donoszę, że ja pisałam do naszego zarządcy i nic Sad
milcia25 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pon Wrz 22, 2008 8:56
Posty: 441
Skąd: Gdańsk-Maćkowy

PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 11:44    Temat postu: Re: Do Zarządcy

Ja pisałam kilka razy załączając dokumentację fotograficzną, ostatni raz wczoraj - do p. Górnej i zarzadcy na adres poludniowe@wp.pl
Bez odpowiedzi i - jak widać - efektów.
Gołym okiem widać, że raz w tygodniu to za rzadko, i że smietniki powinny być opróżnione także przed weekendem... Zarządcę to jeszcze rozumiem (rozumiem, ale oczywiście nie pochwalam), to jakaś dodatkowa robota dla niego... ale czemu Ekolan nie reaguje? tacy byli nastawieni, że nasze osiedle takie piekne, architekt zieleni, ich nowa wizytówka itp itd - a tu na pierwszym planie smierdząca kupa śmieci wysypujących się z przepełnionych pojemników.
Kasia i Bartek
Forumowicz


Dołączył: Wto Cze 13, 2006 19:21
Posty: 183

PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 15:31    Temat postu: Re: Do Zarządcy

Przeanalizujmy:

4 bloki w każdym około 20 mieszkań. Każdy produkuje około jednego worka śmieci dziennie.

To daje 80 worków śmieci, załóżmy że w 2 nowych blokach mieszka tylko połowa mieszkańców. Niech będzie w takim razie 60 worków śmieci. 15 worków śmieci na kontener/dzień + kartony i inne opakowania z 2 nowych bloków. W 3-4 dni kontenery są przepełnione.

Tą sytuacje świetnie można rozwiązać dostawiając kontenery do segregacji śmieci (Kartony, szkło, papier) i zwiększając częstotliwość wywożenia śmieci do 2 razy tygodniowo. Tak to było rozwiązane na 5ciu wzgórzach dla 3 bloków i zdażało sięże kosze były pełne, ale nigdy się z nich nie wysypywało.

Na osiedlu mieszkają głównie młodzi ludzie, którzy są w stanie segregować śmieci (dla przykładu moje pojemniki na śmieci są do tego dostosowane) naprawdę warto dostawić kontenery do segregacji.


pozdrawiam
Bartosz



smieci.JPG

smieci.JPG


4114128
lookaszenko 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Lip 21, 2009 8:13
Posty: 40
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 19:29    Temat postu: Re: Do Zarządcy

hmm, najlepsze jest to, że na fakturze jaką zapewne dzisiaj wszyscy otrzymali jest rozliczenie za wywóz śmieci 2x w tygodniu, co mija się z rzeczywistością... po ostatniej ulewie te śmieci zaczęły już żyć :(
charyzma 
   

Stały bywalec


Wiek: 40
Dołączył: Sob Wrz 26, 2009 21:54
Posty: 90
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 21:41    Temat postu: Re: Do Zarządcy

Cóż, widok przepiękny... nie ma co...

Jeśli chodzi o mieszkańców bloków 3 i 4 to raczej zamieszkuje tu zaledwie kilka rodzin. Reszta się remontuje z tego co widzę i słysze. Większość tych śmieci to chyba z 1 i 2...

Popieram, że odbiór śmieci powinien być co najmniej 2 razy w tygodniu plus osobne kontenery do segregacji.

Ze śmieciami to tak samo jak ze sprzątaniem klatki w bloku 4. Niby odbywa się kilka razy w tygodniu a ja tu może raz widziałam umytą podłogę w lipcu...

Zarządca się rozkręca... powoli..
tolopepper 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Śro Wrz 17, 2008 9:37
Posty: 452
Skąd: mleczarnia

PostWysłany: Wto Sie 10, 2010 22:02    Temat postu: Re: Do Zarządcy

charyzma napisał:
Zarządca się rozkręca... powoli..

Na rozkręcenie miał wystarczająco czasu. Teraz po prostu trzeba go zmienić na kogoś kto potrafi to robić.

_________________
Wink
HanBar 
   

VIP


Wiek: 37
Dołączył: Pią Lut 12, 2010 11:56
Posty: 766
Skąd: Południowe

PostWysłany: Śro Sie 11, 2010 10:25    Temat postu: Re: Do Zarządcy

nieprzyjemna sytuacja, myślałam ,że będziemy zadowoleni z tego administratora:/
5857253
tojkaa 
   

VIP


Wiek: 48
Dołączył: Pon Lut 08, 2010 9:07
Posty: 638
Skąd: Gdansk - Poludniowe

PostWysłany: Śro Sie 11, 2010 17:24    Temat postu: Re: Do Zarządcy

Nie rozumie czemu zarzadca tak sie opiera, ludzie chca wiecej smietnikow to przeciez mozna dostawic...sami za to beda placic.
Nie chce nic mowic, ale jeden taki kontener jest u mnie na 5 mieszkajacych rodzin (zameldowanych Cool.
Teraz dodatkowo dochodza smieci budowlane, wiec zapotrzebowanie jest jeszcze wieksze...ciezko wymagac od ludzi ktorzy wyrzucaja worki po cemencie, albo pozostalosci plyt k/g zeby sobie zamawiali dodatkowe konterery na budowlanke przy tak symbolicznej ilosci...
Mam nadzieje ze sprawa szybko sie rozwiaze.
zarzadca 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Kwi 23, 2010 9:35
Posty: 11
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Sie 11, 2010 17:35    Temat postu: Re: Do Zarządcy

W związku z Państwa pytaniami na forum dotyczącymi usuwania nieczystości na Osiedlu Południowym, chciałbym poinformować, iż aktualnie posiadacie Państwo cztery pojemniki na śmieci bytowe, które opróżniane są dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki. Normatywnie jeden pojemnik wystarcza na 50 osób . Z informacji, jakie od Państwa uzyskałem wynika, iż w oddanych budynkach mieszkają 104 osoby.
Do pojemników usuwane są materiały budowlane i inne poremontowe, które przepełniają je w szybkim tempie.
Rozwiązanie sprawy byłoby proste... gdyby nie kasa. Zwracano się do wielu z Was z zapytaniem kto poniesie koszty dodatkowych pojemników - bez odpowiedzi. Za rozliczenie (i samo postawienie) kontenera też mi się oberwało od tych, którzy wykonali już remonty.
W miesiącu sierpniu planowane jest pierwsze zebranie Wspólnoty i będzie to najlepszy moment na ewentualne zmiany, zgodne z Państwa wolą.
tolopepper 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Śro Wrz 17, 2008 9:37
Posty: 452
Skąd: mleczarnia

PostWysłany: Śro Sie 11, 2010 18:45    Temat postu: Re: Do Zarządcy

zarzadca napisał:
chciałbym poinformować, iż aktualnie posiadacie Państwo cztery pojemniki na śmieci bytowe, które opróżniane są dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki.
Niestety, to nie jest prawda. Pojemniki są nie są opróżniane w piątki.

zarzadca napisał:
Rozwiązanie sprawy byłoby proste... gdyby nie kasa. Zwracano się do wielu z Was z zapytaniem kto poniesie koszty dodatkowych pojemników - bez odpowiedzi.
Czy do kogoś z Was doszło takie zapytanie? Do mnie nie. Sprawa pojemnika na odpady budowlane to inny temat.

Wydaje mi się, że wszyscy rozumieją, że częstsze opróżnianie pojemników musi więcej kosztować. Nikt nie każe Panu organizować tego na własny koszt. Niestety pojemniki nie są opróżniane, jak Pan twierdzi, dwa razy w tygodniu, tylko raz - we wtorek. Jeśli inaczej mówi umowa z firmą opróżniającą śmietniki, to tym bardziej sprawa jest do wyjaśnienia, bo jesteśmy najzwyczajniej oszukiwani.
Na zdjęciach wyraźnie widać, że nikt z nas nie przesadza i zależy nam tylko na rozwiązaniu tego problemu. Uparte twierdzenie, że śmietników jest wystarczająca ilość jest trochę niepoważne...

_________________
Wink
kamilix 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 29, 2009 20:56
Posty: 201
Skąd: gdansk-południowe

PostWysłany: Śro Sie 11, 2010 21:06    Temat postu: Re: Do Zarządcy

patrzyliscie co lezy pod smietnikami? krzesła,meble,kartony po wc,płyty gipsowe itd. śmieci bytowe to sa worki z kartonami po mleku albo jajkach itd, byla propozycja zarzadcy aby postawic kontener, ja nie chciałem,inni nie chcieli i kontenera nie ma,pretensje trzeba miec do ludzi którzy wyrzucają odpady budowlane do smietników, co do oprózniania 2 razy w tygodniu to chyba jednak nie jest prawda...z tego co widziałem dzisiaj w smietnikach były płyty, deski itd. to z pewnoscia nei jest wina zarzadcy...watpie zeby smietniki wypełnialy sie jednego dnia jesli kazdy wyrzuciłby jeden worek smieci...
ruta82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Wto Maj 05, 2009 14:55
Posty: 265
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 0:05    Temat postu: Re: Do Zarządcy

Deski, kartony, styropian, worki, male urzadzenia itd. to sa rowniez odpady bytowe czy inaczej komunalne. Ja jakos zarowno na zywo jak i na zdjeciach nie widzialem gorki gruzu czy tym podobnych rzeczy. Ludzie caly czas beda wyrzucac takie przedmioty bo to normalna sprawa.
Zapewne problemu by nie bylo gdyby rzeczywiscie dwa razy w tygodniu zabierali te smieci. W swoich rachunkach za taka usluge zaplacilismy. Dziwie sie zarzadcy bo albo ktos jego robi w bambuko albo ... . Dziwie sie tym bardziej ze sygnalizowalismy ze wywoz raz w tygodniu to za malo to jeszcze teraz taka ciekawostka Zdziwiony
Inna sprawa to brak sensownego odzewu od zarzadcy. Z tego co widzimy po rachunkach i po innych sprawach decyzyjny jest tutaj nadal ekolan. Moze na przyszle spotkanie dobrze jest sie zapoznac z innymi firmami, ktore oprocz wstawienia w wordzie badz w innym edytorze tekstowym swoich danych cos wiecej proponuja.
A tak przy okazji ktos z sasiadow widzial rachunek za domofony o ktore prosilismy na spotkaniu z zarzadca? Oczywiscie o ofertach na brame nie wspomne, ktore mielismy otrzymac od mojego m bo sam sie zaoferowal do ich przygotowania. Jesli sie nie myle spotkanie mialo miejsce w marcu.
milcia25 
   

Forum Ekspert


Dołączył: Pon Wrz 22, 2008 8:56
Posty: 441
Skąd: Gdańsk-Maćkowy

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 6:50    Temat postu: Re: Do Zarządcy

Panie zarządco, potwierdzam słowa poprzedników - śmieci są wywożone RAZ W TYGODNIU, we wtorki. Jeśli umowa odnośnie wywozu śmieci stanowi inaczej, to do pana nalezy by ją wyegzekwować.
kamilix 
   

Aktywny Forumowicz


Dołączył: Sob Sie 29, 2009 20:56
Posty: 201
Skąd: gdansk-południowe

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 13:40    Temat postu: Re: Do Zarządcy

to teraz chyba juz 2 razy bo dzisiaj smieci zostały wywiezione
ruta82 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 41
Dołączył: Wto Maj 05, 2009 14:55
Posty: 265
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Sie 12, 2010 14:18    Temat postu: Re: Do Zarządcy

kamilix napisał:
to teraz chyba juz 2 razy bo dzisiaj smieci zostały wywiezione


Pytanie mimo wszystko pozostaje za co wczesniej placilismy? I rowniez ciekawi mnie dlaczego w czwartek zabieraja smieci skoro mial byc wtorek i piatek? Chyba nie jest wazne tylko to ze dwa razy w tygodniu ale jaki jest odstep czasu miedzy ich wizytami. Mam nadzieje ze nie jest to rozwiazanie docelowe bo przez dwa dni smietniki nie zdaza sie zapelnic a potem znowu po 5 dniach moze sie z nich wysypywac.
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama